Tidtabell Våren 2017

Tidtabellen på Google Maps

  * = körs ej under skolloven
Måndag/Maanantai 23.1, 20.2, 20.3, 15.5, 12.6
9.00-9.15 Lövkulla Strömkarlsgränd 4/Koskenlaskijankuja 4
9.20-9.45 Daghemmet Myrorna
10.00-10.30 Fiskarin päiväkoti
10.45-11.00 Stensjövägen 37 / Kivijärventie 37
11.10-11.25 Fiskars pensionärsbostäder / Fiskarin eläkeläisasunnot
11.40-11.55 Sofiahemmet / Sofiankoti
12.35-12.50 Kungsvägen 1301 / Kuninkaantie 1301
13.00-13.10 Tväråvägen 115 /
13.15-13.30 Kockbölevägen 10-14 / Kockbölentie 10-14
   
Måndag/Maanantai 9.1, 6.2, 6.3, 29.5
14.40-14.55 Stensjövägen 37 / Kivijärventie 37
15.05-15.20 Fiskars pensionärsbostäder / Fiskarin eläkeläisasunnot
15.30-15.45 Sofiahemmet / Sofiankoti
16.15-16.30 Trollshovdavägen 30 / Trollshovdantie 30
16.40-16.55 Svenskby Koskisvägen 125/Koskentie 125
17.10-17.25 Korsning Koskisvägen & Munajärvsvägen / Risteys Koskentie & Munajärventie
18.00-18.15 Korsning Trollshovdav. & Malarträskv. / Risteys Trollshovdantie & Malarijärventie.
18.35-18.50 Bjärnåvägen 233 / Perniöntie 233
19.05-19.20 Grabbskogvägen 312 / Grabbskogintie 312
   
Måndag/Maanantai 30.1, 27.2, 24.4, 22.5, 19.6
15.30-15.45 Korsning Skåldövägen & Sommarövägen / Risteys Skåldöntie & Sommaröntie
16.40-16.55 Korsning Norrbyvägen & Svarvarsvägen / Risteys Norrbyntie & Svarvarsintie
17.10-17.25 Korsning Köpvölevägen & Ersövägen / Risteys Köpbölentie & Ersöntie
17.35-17.50 Box brygga / Boxin laituri
18.10-18.25 Rösund brygga / Rösundin laituri
18.55 -19.15 Snappertuna Kockens torg
   
Måndag/Maanantai 16.1, 13.2, 13.3, 10.4, 8.5, 5.6
16.00-16.15 Korsning Höstnäsvägen & Lövövägen / Risteys Höstnäsintie & Lövöntie
16.25-16.40 Snappertuna Kockens torg
16.55-17.10 Korsning Norrbyvägen & Lövsundsvägen / Risteys Norrbyntie & Lövsundintie
17.35-17.50 Korsning Jomalviksvägen & Gullövägen / Risteys Jomalvikintie & Gullöntie
18.25-18.40  Korsning Torsövägen & Uvalavägen / Risteys Torsöntie & Uvalantie
19.00-19.15 Korsning Skåldövägen & Skåldö bryggväg / Risteys Skåldöntie & Skåldön laituritie
19.25-19.40 Korsning Skåldövägen & Sommarövägen / Risteys Skåldöntie & Sommarsöntie
   
Tisdag/Tiistai 17.1, 14.2, 14.3, 11.4, 9.5, 6.6
15.40-15.55 Korsning Fiskarsvägen & Harabackavägen / Risteys Fiskarsintie & Harabackantie
16.20-16.35 Stenåkersvägen / Kivipellontie
16.45-17.00 Bagarvägen 2 / Leipurintie 2
17.15-17.30 Korsning Backgrändsvägen & Brasbyvägen / Risteys Backgrändintie & Harabackantie
17.45-18.00 Korsning Korsning Mangårdsv. & Långlidsv. & Risteys Manngårdintie & Pitkäntörmäntie
18.20-18.35 Korsning Törvesbrovägen & Finbyvägen / Risteys Törvesbrontie & Finbyntie
19.00-19.20 Korsning Båsa byväg & Jeppängsvägen / Risteys Båsan kylätie & Jeppängintie
   
Tisdag/Tiistai 31.1, 28.2, 25.4, 23.5, 20.6
15.45 - 16.00 Stenåkersvägen / Kivipellontie
16.15 - 16.30 Fågelbackavägen 1 / Lintumäentie 1
16.45 - 17.00 Korsning Gästerbyv. & Etulinjav. / Risteys Gästerbyntie & Etulinjantie
17.15-17.30 Korsning Fiskarsvägen & Harabackavägen / Risteys Fiskarsintie & Harabackantie
18.00-18.15 Björkuddsvägen 85 / Björkuddintie 85
18.50-19.05 Kullanäset 100 / Kullaanniemi 100
19.15-19.30 Skogbölevägen 391 / Kuovilantie 391
   
Tisdag/Tiistai 10.1, 7.2, 7.3, 2.5, 30.5
14.30-15.00 Mäntykoto daghem / Mäntykodon päiväkoti
15.15-15.30 Horsbäckvägen 3 / Horsbäckintie 3
16.10-16.25 Korsning Trollbölevägen & Kaptensvägen / Risteys Trollbölentie & Kapteenintie
16.35-16.50 Korsning Leksvallvägen & Norra byv. / Risteys Leksvallintie & Pojhoinen kylätie
17.00-17.15 Korsning Leksvallvägen & Plantskolevägen / Risteys Leksvallintie & Taimitarhantie
17.30-17.45 Korsning Skogbyvägen & Strandsvängen (FBK) / Risteys Skogbyntie & Rantakaari (VPK)
18.05-18.20 Sköldargårdsvägen 5 / Sköldargårdintie 5
18.30-18.45 Österbyvägen 52 (vid kiosken) / Österbyntie 52 (kioskin vieressä)
19.00-19.15 Korsning Båssabölevägen & Båssakärrsvägen / Risteys Båssabölentie & Båssasuontie
19.20-19.35 Bergviksvägen vid sportplanens P-plats / Kalliolahdentie, urheilukentän P-paikka
   
Tisdag/Tiistai 24.1, 21.2, 21.3, 18.4, 16.5, 13.6
   
14.30-15.00 Mäntykoto daghem / Mäntykodon päiväkoti
15.20-15.35 Sköldargårdsvägen 5 / Sköldargårdintie 5
15.45-16.00 Österbyvägen 52 (vid kiosken) / Österbyntie 52 (kioskin vieressä)
16.15-16.30 Korsning Trollbölevägen & Galeasgränd / Risteys Trollbölentie & Kaljaasikuja

16.40-16.55

Korsning Prästkullavägen & Krokbyvägen / Risteys Prästkullantie & Krokbyntie
17.05-17.20 Korsning Ingvalsbyvägen & Nitlaxvägen / Risteys Ingvalsbyntie & Nitlaxintie
17.30-17.45 Korsning Nitlaxvägen & Brutubölevägen / Risteys Nitlaxintie & Brutubölentie
18.05-18.20 Korsn Vimonbölevägen-Finbygrändsväg/ Risteys Vimonbölentie-Finbygrändintie
18.30-18.45 Vimonbölevägen 228 / Vimonbölentie 228
18.55-19.15 Korsning Basabölevägen-Öbyvägen / Risteys Basabölentie-Öbyntie
   
Onsdag/Keskiviikko 18.1, 1.2, 15.2, 1.3, 15.3, 12.4, 26.4, 10.5, 24.5, 7.6, 21.6
8.30-8.45 Billnäs daghem
9.00-9.20 Sandbo daghem
9.40-10.05 Pojo daghem / Pohjan päiväkoti
10.15-10.45 * Klinkbackan koulu
11.00-12.00 * Billnäs skola
12.45-13.05 Lövkulla Strömkarlsgränd 4 / Koskenlaskijankuja 4
   
Onsdag/Keskiviikko 11.1, 25.1, 8.2, 22.2, 8.3, 22.3, 5.4, 19.4, 3.5, 17.5, 31.5, 14.6
9.10-9.30 * Snappertuna skola
9.30-9.45 Tunabo daghem
10.00-10.15 Bäljarsin päiväkoti
10.30-10.50 Langansböle daghem
11.35-12.45 * Österby skola
   
Torsdag/Torstai 12.1, 9.2, 9.3, 6.4, 4.5, 1.6
16.00-16.25 Fiskars torg / Fiskarin tori
16.30-16.45 Bakluravägen 8 / Baklurantie 8
17.10-17.25 Karis prästgård P-platsen / Karjaan pappila P-alue
17.35-17.50 Korsning Osmundbölevägen-Rebeckagatan / Risteys Osmundbölentie-Rebeckankatu
18.10-18.25 Starrbölevägen 228 / Starrbölentie 228
18.40-18.55 Spovgränd 4 / Kuovikuja 4
19.15-19.30 Korsning Grundsjövägen & Finnbölevägen / Risteys Grundsjöntie & Finnbölentie
   
Torsdag/Torstai 26.1, 23.2, 23.3, 20.4, 18.5, 15.6
15.45-16.00 Fiskars torg / Fiskarin tori
16.20-16.35 Bruksvägen 9 / Ruukintie 9
16.50-17.05 Bockbodavägen 1 / Bockbodantie 1
17.15-17.30 Starrbölevägen 228 / Starrbölentie 228
17.45-18.00 Spovgränd 4 / Kuovikuja 4
18.20-18.35 Mjölbollsta Högbensvägen 30 / Meltola Högbenintie 30
18.50-19.05 Korsning Åkerändavägen & Växelvägen / Risteys Pellonpääntie & Vaihdetie
   
Torsdag/Torstai 2.2, 27.4, 22.6
9.10-9.40 Klockars & Kila daghem / Klockars ja Kiilan päiväkoti
9.45-10.25 * Kiilan ala-aste
10.35-11.00 Solbacka daghem
11.45-12.00 Stenåkersgränd
   
Torsdag/Torstai 19.1, 16.2, 16.3, 13.4, 11.5, 8.6
9.10-9.40 Klockars & Kila daghem / Klockars ja Kiilan päiväkoti
9.45-10.25 * Kiilan ala-aste
10.35-11.00 Solbacka daghem
11.45-12.00 Åminnefors pensionärsbostäder / Åminneforsin eläkeläisasunnot
   
Fredag/Pejantai 20.1, 3.2, 17.2, 3.3, 17.3, 28.4, 12.5, 9.6
9.25-9.55 Vesterby daghem
10.00-11.00 * Västerby skola
11.35-12.15 * Mikaelskolan
12.30-13.00 * Björkebo daghem
   
Fredag/Perjantai  13.1, 27.1, 10.2, 24.2, 10.3, 24.3, 7.4, 21.4, 5.5, 19.5, 2.6, 16.5
9.15-9.40 Skogsgläntans daghem
9.55-10.20 Båssaboda daghem
10.40-11.00 Österby daghem
12.15-13.00 * Fiskarin koulu

 

 

 

 

 

 

Like it? Share it!