Tidtabell Hösten 2018

Tidtabellen på Google Maps

  * = körs ej under skolloven
Måndag/Maanantai 20.8, 17.9, 15.10, 12.11, 10.12
9.25-9.45 Lövkulla Strömkarlsgränd 4/Koskenlaskijankuja 4
10.00-10.30 Fiskarin päiväkoti
10.45-11.00 Stensjövägen 37 / Kivijärventie 37
11.10-11.25 Fiskars pensionärsbostäder / Fiskarin eläkeläisasunnot
11.40-11.55 Sofiahemmet / Sofiankoti
12.05-12.20 Tallbackavägen P-plats / Tallbackantie P-alue
13.00-13.15 Kungsvägen 1301 / Kuninkaantie 1301
   
Måndag/Maanantai 3.9, 1.10, 29.10, 26.11
14.50-15.05 Bollstavägen 10 / Bollstantie 10
15.20-15.35 Stensjövägen 37 / Kivijärventie 37
15.45-16.00 Fiskars pensionärsbostäder / Fiskarin eläkeläisasunnot
16.10-16.25 Sofiahemmet / Sofiankoti
16.55-17.10 Trollshovdavägen 30 / Trollshovdantie 30
17.20-17.35 Svenskby Koskisvägen 125 / Koskentie 125
17.50-18.05 Korsning Koskisvägen & Munajärvsvägen / Risteys Koskentie & Munajärventie
18.25-18.40 Bjärnåvägen 233 / Perniöntie 233
18.55-19.10 Grabbskogvägen 312 / Grabbskogintie 312
   
Måndag/Maanantai 13.8, 8.10, 5.11, 13.12
15.45-16.00 Korsning Skåldövägen & Sommarövägen / Risteys Skåldöntie & Sommaröntie
16.10-16.25 Baggö brygga P-plats / Baggön laiturin P-alue
17.00-17.15 Västervikvägen 151 / Västervikintie 151
17.25-17.40 Söderbyvägen 104 / Söderbyntie 104
17.55-18.10 Box brygga / Boxin laituri
18.30-18.45 Rösund brygga / Rösundin laituri
19.15-19.30 Snappertuna Kockens torg
   
Måndag/Maanantai 27.8, 24.9, 22.10, 19.11, 17.12
16.00-16.15 Korsning Höstnäsvägen & Lövövägen / Risteys Höstnäsintie & Lövöntie
16.25-16.40 Snappertuna Kockens torg
16.50-17.05 Norrbyvägen 188 / Norrbyntie 188
17.35-17.50 Korsning Jomalviksvägen & Gullövägen / Risteys Jomalvikintie & Gullöntie
18.25-18.40  Korsning Torsövägen & Uvalavägen / Risteys Torsöntie & Uvalantie
19.00-19.15 Korsning Skåldövägen & Skåldö bryggväg / Risteys Skåldöntie & Skåldön laituritie
19.25-19.40 Korsning Skåldövägen & Sommarövägen / Risteys Skåldöntie & Sommarsöntie
   
Tisdag/Tiistai 14.8, 9.10, 6.11, 4.12
15.45-16.00 Korsning Fiskarsvägen & Harabackavägen / Risteys Fiskarsintie & Harabackantie
16.20-16.35 Lillforsvägen 1 återv. punkt / Lillforsintie 1 kierr. piste
16-55-17.10 Korsning Backgrändsvägen & Brasbyvägen / Risteys Backgrändintie & Brasbyntie
17.25-17.40 Korsning Mangårdsv. & Långlidsv. & Risteys Manngårdintie & Pitkäntörmäntie
17.45-18.00 Korsning Mangårdsvägen & Klemetsvägen / Risteys Mangårdintie & Klemetsintie
18.25-18.40 Korsning Törvesbrovägen & Finbyvägen / Risteys Törvesbrontie & Finbyntie
19.00-19.20 Korsning Båsa byväg & Jeppängsvägen / Risteys Båsan kylätie & Jeppängintie
   
Tisdag/Tiistai 28.8, 25.9, 23.10, 20.11, 18.12
15.50-16.05 Hammarsmedsvägen 8 / Vasarasepäntie 8
16.15-16.30 Bruksvägen 9 / Ruukintie 9
16.40-16.55 Lillforsvägen 1 återv. punkt / Lillforsintie 1 kierr. piste
17.15-17.30 Korsning Fiskarsvägen & Harabackavägen / Risteys Fiskarsintie & Harabackantie
18.00-18.15 Björkuddsvägen 85 / Björkuddintie 85
18.50-19.05 Kullanäset 100 / Kullaanniemi 100
19.15-19.30 Skogbölevägen 391 / Kuovilantie 391
   
Tisdag/Tiistai 21.8, 18.9, 16.10, 13.11, 11.12
14.30-15.00 Mäntykoto daghem / Mäntykodon päiväkoti
15.15-15.30 Korsning Horsbäcksvägen & Spovsvängen / Risteys Hosrbäckintie & Kuovinkaari
16.05-16.20 Österbyvägen 18 / Österbyntie 18
16.35-16.50 Harparskogvägen 1 / Harparskogintie 1
17.00-17.15 Korsning Skogbyvägen & Strandsvängen (FBK) / Risteys Skogbyntie & Rantakaari (VPK)
17.30-17.45 Korsning Leksvallvägen & Plantskolevägen / Risteys Leksvallintie & Taimitarhantie
18.00-18.15 Sköldargårdsvägen 5 / Sköldargårdintie 5
18.25-18.40 Österbyvägen 52 (vid kiosken) / Österbyntie 52 (kioskin vieressä)
18.55-19.10 Korsning Båssabölevägen & Båssakärrsvägen / Risteys Båssabölentie & Båssasuontie
19.15-19.30 Korsning Bodasvängen & Hallonvägen / Risteys Bodankaari & Vadelmatie
   
Tisdag/Tiistai 2.10, 30.10, 27.11
   
14.30-15.00 Mäntykoto daghem / Mäntykodon päiväkoti
15.20-15.35 Sköldargårdsvägen 5 / Sköldargårdintie 5
15.45-16.00 Österbyvägen 52 (vid kiosken) / Österbyntie 52 (kioskin vieressä)
16.15-16.30 Korsning Trollbölevägen & Galeasgränd / Risteys Trollbölentie & Kaljaasikuja

16.40-16.55

Korsning Prästkullavägen & Krokbyvägen / Risteys Prästkullantie & Krokbyntie
17.05-17.20 Korsning Ingvalsbyvägen & Nitlaxvägen / Risteys Ingvalsbyntie & Nitlaxintie
17.30-17.45 Korsning Nitlaxvägen & Brutubölevägen / Risteys Nitlaxintie & Brutubölentie
18.00-18.15 Smedsedevägen 235 / Smedsedentie 235
18.25-18.40 Vimonbölevägen 228 / Vimonbölentie 228
18.55-19.15 Korsning Basabölevägen-Öbyvägen / Risteys Basabölentie-Öbyntie
   
Onsdag/Keskiviikko 15.8, 29.8, 26.9, 10.10, 24.10, 7.11, 21.11, 5.12, 19.12
8.25-8.40 Billnäs daghem
9.00-9.20 Sandbo daghem
9.40-10.05 Pojo daghem / Pohjan päiväkoti
10.15-10.45 * Klinkbackan koulu
11.00-12.00 * Billnäs skola
12.45-13.05 Lövkulla Strömkarlsgränd 4 / Koskenlaskijankuja 4
   
Onsdag/Keskiviikko 22.8, 19.9, 3.10, 17.10, 31.10, 14.11, 28.11, 12.12
9.05-9.25 * Snappertuna skola
9.30-9.45 Tunabo daghem
10.00-10.15 Bäljarsin päiväkoti
10.30-10.50 Langansböle daghem
11.35-12.50 * Österby skola
13.00-13.20 * Österby eftis
   
Torsdag/Torstai 4.10, 1.11, 29.11
16.00-16.20 Fiskars torg / Fiskarin tori
16.25-16.45 Bakluravägen 8 / Baklurantie 8
17.10-17.25 Karis prästgård P-platsen / Karjaan pappila P-alue
17.35-17.50 Korsning Osmundbölevägen-Rebeckagatan / Risteys Osmundbölentie-Rebekkankatu
18.05-18.20 Spovgränd 4 / Kuovikuja 4
18.35-18.50 Billstensgatan 1 / Billsteninkatu 1
19.00-19.15 Stenåkersvägen / Kivipellontie
   
Torsdag/Torstai 23.8, 20.9, 18.10, 15.11, 13.12
15.45-16.00 Fiskars torg / Fiskarin tori
16.05-16.25 Bakluravägen 8 / Baklurantie 8
16.55-17.10 Starrbölevägen 469 / Starrbölentie 469
17.15-17.30 Starrbölevägen 228 / Starrbölentie 228
17.45-18.00 Spovgränd 4 / Kuovikuja 4
18.15-18.30 Rejbölevägen återv. punkt / Rejbölentie kierr. piste
18.50-19.05 Korsning Åkerändavägen & Växelvägen / Risteys Pellonpääntie & Vaihdetie
   
Torsdag/Torstai 16.8, 13.9, 11.10, 8.11
9.00-9.30 Klockars & Kila daghem / Klockars ja Kiilan päiväkoti
9.35-10.10 * Kiilan ala-aste
10.20-10.50 Solbacka daghem
11.30-11.45 Orrgränd 2 / Teerikuja 2
12.00-12.15 Billstensgatan 1 / Billsteninkatu 1
   
Torsdag/Torstai 30.8, 27.9, 25.10, 22.11, 20.12
9.00-9.30 Klockars & Kila daghem / Klockars ja Kiilan päiväkoti
9.35-10.10 * Kiilan ala-aste
10.20-10.50 Solbacka daghem
11.45-12.00 Karis kyrka P-platsen / Karjaan kirkko P-alue
   
Fredag/Pejantai 17.8, 31.8, 14.9, 28.9, 12.10, 26.10, 9.11, 23.11, 7.12, 21.12
9.45-10.05 Vesterby daghem
10.15-11.00 * Västerby skola
11.35-12.15 * Mikaelskolan
12.30-13.00 * Björkebo daghem
13.30-13.50 Prästkragens daghem
   
Fredag/Perjantai  24.8, 21.9, 5.10, 19.10, 2.11, 16.11, 30.11, 14.12
9.15-9.40 Skogsgläntans daghem
9.55-10.20 Båssaboda daghem
10.40-11.00 Österby daghem
12.15-13.00 * Fiskarin koulu